Mit Eszik A Gólya: Hol Élnek A Gólyák, És Mit Esznek?

Monday, 26 September 2022

Horváth Csaba, a Den Haag játékosa azt mondta, az Eredivisie-ben ritka a 0-0, de úgy tűnik, kifogtuk azt az évi egy alkalmat. Amikor az első húsz percben csak egy-egy helyzetig jutnak a csapatok, arra gondol az ember, hogy egy Trnava-Zilina is izgalmasabb. Aztán a félidő végén az ADO beszorítja a kapuja elé az Ajaxot, tizenötezer ember ordít lankadatlanul. Csend csak akkor lesz, amikor az ajaxos Wielaert lövése megpattan, és a hálóban köt ki. De az ADO-t nem rázza meg a gól, még bátrabban támad, és alig négy perc múlva szépen kijátszott akció után Wesley Verhoek egyenlít. A drukkerek a mennyekben, legutóbb 2006-ban szerzett pontot az ADO az Ajax ellen, s a siker most megint elérhető közelségbe került. De ez nem azt jelenti, hogy a hazaiak a hátralévő időben csak védekeznének, és fejetlenül rugdosnák a labdát minél messzebb a kapujuktól. A vége 1-1 (a NAGY AJAX ellen), a 15. helyen álló ADO Den Haag döntetlenezett a 3. helyen álló Ajaxszal. Ennek az eredménynek a híre garantáltan eljut azokhoz is, akik amúgy azt sem tudják, hol van a stadion.

1. Webmadarász: A gólya ragadozó madár
  2. Mit az amit szívesen eszik egy gólya és a kereskedelemben is lehet kapni?
  3. Nem a gólya hozza... - Avagy túl korai felvilágosítás?
  4. Ismerd meg a gólyákat! Ötletek ovisoknak | Játsszunk együtt!
  5. Pókszázlábú a lakásban! Mit csináljak? | Abatox

Webmadarász: A gólya ragadozó madár

Pillanatkép a darányi fészekből. Brehm: Az állatok világa - az alábbi linken elolvashatod "A gólya" c. fejezetet. Innen való az idézet. Mit eszik a gólya? "A gólya táplálékát a legkülönfélébb állatok szolgáltatják. A szó legteljesebb értelmében ragadozó madár. Úgy látszik, hogy a kétéltűeket, rovarokat és földigilisztákat előnyben részesíti, de bizonyára csak azért, mivel a legkönnyebben foghatók. Rendes vadászútjain a leggyakrabban békákat, egereket és rovarokat talál és így legelőbb szedi is fel őket; azonban a gyíkot, törékeny kuszmát, siklót, sőt mérges kígyót is megöli, a halakat éppoly mohón szereti, mint a békákat, alkalomadtán a zavaros vízben serényen üldözi őket és arasznyi hosszú példányokat nyel el belőlük. Nagy mohóságában a kisebb kígyókat gyakran úgy nyeli le, hogy előzőleg a legkevésbbé sem készíti el őket a lenyelésre; még sokáig vergődnek a torkában és amikor új préda fogása céljából gyorsan lehajol, a kígyó könnyen kioson megint a száján, úgyhogy ha szabad területen több kígyó van előtte, igen mulatságos vadászat folyik le.

Mit az amit szívesen eszik egy gólya és a kereskedelemben is lehet kapni?

Nem a gólya hozza... - Avagy túl korai felvilágosítás?